O nas

O nas. Dlatego zwykle zaczyna się niewinnie od kolorowych negatywów małoobrazkowych. Kończy się na samodzielnym wywoływaniu filmów albo błon światłoczułych w szczelnie zamkniętej łazience lub kuchni.

O nas

Bezsprzecznie fotografia analogowa, czyli oparta na błonie światłoczułej rejestrującej obrazy dzięki fotochemii mimo rozwoju technik cyfrowych jest wciąż popularna. Istotnie istnieje całkiem pokaźna grupa zwolenników tradycyjnej fotografii dzięki której jesteśmy w stanie utrzymywać pełen zakres usług związanych z wywoływaniem materiałów światłoczułych. Wydaje się, że nie odbywa się oczywiście z taką intensywnością jak przed laty. Z pewnością jest to rezultat rozwoju tzw. fotografii cyfrowej. W przeciwieństwie do analogu tutaj nośnikiem obrazu negatywowego jest od razu wersja pozytywowa. W związku z tym cyfrowy zapis obrazu na karcie pamięci lub w pamięci zewnętrznej albo wewnętrznej naszego smartfonu. Z pewnością jest to wygodne.

Wróćmy jednak do poczciwych negatywów. Filmy barwne wywołujemy w procesorze Noritsu. Stosujemy standartową chemię Tetenal do wywoływania filmów barwnych. Ważnym aspektem jest to, że można w niej wołać filmy barwne wszystkich producentów. Reasumując warto zająć się fotografią analogową. Bez wątpienia daje ona ciekawsze rezultaty.

Na zakończenie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Są wynalazki, które oparły się wichrom cyfrowej rewolucji. Obok płyt winylowych, znakomitym świadkiem wspaniałej tradycji analogowej są filmy fotograficzne.

o nas wywołuj filmy

Do ocalenia analogowego dźwięku i analogowego zapisu obrazów jak zwykle przyczyniła się grupa entuzjastów. Ich temperament i wrażliwość, nakazuje im odwiecznie rozglądać się za rzeczywistością bardziej złożoną, o większej ilości subtelnych przejść tonalnych, aby kreować alternatywę dla zerojedynkowej (cyfrowej) formy opisu świata. Po okresie wielkiej recesji, wręcz zapomnienia, klasyczny film fotograficzny nie tylko nie odszedł po ponad 100 latach od swego wynalezienia, ale doczekał się swoistego renesansu, ponownie stając się obiektem rosnącego zainteresowania miłośników fotografii.

Dla nich i z myślą o profesjonalnej obróbce filmów stworzyliśmy portal, dzięki któremu w łatwy sposób można zlecić wywołanie swoich naświetlonych materiałów, równocześnie nabywając kolejne filmy. Obróbka filmów odbywa się na kultowych niegdyś wywoływarkach firmy NORITSU Koki, niegdyś niekwestionowanego lidera w produkcji urządzeń do zaawansowanej fotografii laboratoryjnej.

wywołuj negatywy w zakładzie fotograficznym
filmprocesor Noritsu QSF-V30

Urządzenia te przywrócone do stanu wręcz fabrycznej świetności, gwarantują bezkompromisową jakość wywołania. Jak za starych dobrych czasów, kiedy film stanowił praktycznie jedyny nośnik obrazu w fotografii.

wywołuj filmy w zakładzie fotograficznym
filmprocesor Noritsu QSF-T15

Wywołane negatywy odsyłamy naszym klientom bezpośrednio do domów. Jeżeli jest takie życzenie w zamówieniu klienta to negatywy skanujemy przy użyciu profesjonalnych skanerów marki Nikon oraz Fuji, a zeskanowane pliki wysyłamy do chmury WeTransfer lub nagrywamy na płyty CD/DVD lub jedno i drugie.

skanuj filmy negatywy w zakładzie fotograficznym
profesjonalne skanery negatywów: Nikon Coolscan 9000ED oraz Fuji Frontier SP3000

zespół wywolajfilm.pl