O nas

O nas. Dlatego zwykle zaczyna się niewinnie od kolorowych negatywów małoobrazkowych. Kończy się na samodzielnym wywoływaniu filmów albo błon światłoczułych w szczelnie zamkniętej łazience lub kuchni.

O nas

Bezsprzecznie fotografia analogowa, czyli oparta na błonie światłoczułej rejestrującej obrazy dzięki fotochemii mimo rozwoju technik cyfrowych jest wciąż popularna. Istotnie istnieje całkiem pokaźna grupa zwolenników tradycyjnej fotografii dzięki której jesteśmy w stanie utrzymywać pełen zakres usług związanych z wywoływaniem materiałów światłoczułych. Wydaje się, że nie odbywa się oczywiście z taką intensywnością jak przed laty. Z pewnością jest to rezultat rozwoju tzw. fotografii cyfrowej. W przeciwieństwie do analogu tutaj nośnikiem obrazu negatywowego jest od razu wersja pozytywowa. W związku z tym cyfrowy zapis obrazu na karcie pamięci lub w pamięci zewnętrznej albo wewnętrznej naszego smartfonu. Z pewnością jest to wygodne.

Wróćmy jednak do poczciwych negatywów. Filmy barwne wywołujemy w procesorze Noritsu. Stosujemy standartową chemię Tetenal do wywoływania filmów barwnych. Ważnym aspektem jest to, że można w niej wołać filmy barwne wszystkich producentów. Reasumując warto zająć się fotografią analogową. Bez wątpienia daje ona ciekawsze rezultaty.

Na zakończenie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Są wynalazki, które oparły się wichrom cyfrowej rewolucji. Obok płyt winylowych, znakomitym świadkiem wspaniałej tradycji analogowej są filmy fotograficzne.

o nas wywołuj filmy

Do ocalenia analogowego dźwięku i analogowego zapisu obrazów jak zwykle przyczyniła się grupa entuzjastów. Ich temperament i wrażliwość, nakazuje im odwiecznie rozglądać się za rzeczywistością bardziej złożoną, o większej ilości subtelnych przejść tonalnych, aby kreować alternatywę dla zerojedynkowej (cyfrowej) formy opisu świata. Po okresie wielkiej recesji, wręcz zapomnienia, klasyczny film fotograficzny nie tylko nie odszedł po ponad 100 latach od swego wynalezienia, ale doczekał się swoistego renesansu, ponownie stając się obiektem rosnącego zainteresowania miłośników fotografii.

Dla nich i z myślą o profesjonalnej obróbce filmów stworzyliśmy portal, dzięki któremu w łatwy sposób można zlecić wywołanie swoich naświetlonych materiałów, równocześnie nabywając kolejne filmy. Obróbka filmów odbywa się na kultowych niegdyś wywoływarkach firmy NORITSU Koki, niegdyś niekwestionowanego lidera w produkcji urządzeń do zaawansowanej fotografii laboratoryjnej.

wywołuj negatywy w zakładzie fotograficznym
filmprocesor Noritsu QSF-V30

Urządzenia te przywrócone do stanu wręcz fabrycznej świetności, gwarantują bezkompromisową jakość wywołania. Jak za starych dobrych czasów, kiedy film stanowił praktycznie jedyny nośnik obrazu w fotografii.

wywołuj filmy w zakładzie fotograficznym
filmprocesor Noritsu QSF-T15

Wywołane negatywy odsyłamy naszym klientom bezpośrednio do domów. Jeżeli jest takie życzenie w zamówieniu klienta to negatywy skanujemy przy użyciu profesjonalnych skanerów marki Nikon oraz Fuji, a zeskanowane pliki wysyłamy do chmury WeTransfer lub nagrywamy na płyty CD/DVD lub jedno i drugie.

skanuj filmy negatywy w zakładzie fotograficznym
profesjonalne skanery negatywów: Nikon Coolscan 9000ED oraz Fuji Frontier SP3000

zespół wywolajfilm.pl

wywolajfilm.pl
4.9
Na podstawie 25 opinii
powered by Google
Skwaru (Skwr)Skwaru (Skwr)
19:22 18 May 23
Bardzo dobry kontakt, wykonanie zleceń , zakres usług ! Polecam wszystkim co się zastanawiają 🙂
Hubert PardullaHubert Pardulla
12:07 13 Mar 23
Dobre ceny i bardzo szybka obsługa i wysyłka. Gorąco polecam!
dobrygraczpro :-odobrygraczpro 😮
17:39 29 Dec 22
Gorąco polecam to labolatorium.ZALETY:-Bardzo szybka obsługa klienta (w tym samym tygodniu, w którym negatyw został dostarczony, już został wywołany i zeskanowany)-cenyWADY-koszty przesyłki (trzeba zapłacić 15 zł za samo odesłanie negatywu plus też ok 15 zł za samo dostarczenie)-brak możliwości zamówienia na stronie etykiety służącej do nadania paczki z domu do serwisu
Patrycja RaczyńskaPatrycja Raczyńska
13:38 27 Dec 22
super szybka wysyłka, dobre ceny i jakość zamawianych filmów 🙂
Piotr CelejPiotr Celej
09:51 11 Oct 22
Dobre filmy, szybka wysyłka. Bardzo dużym plusem jest to, że marka wywolajfilm.pl należy do Tetenal Polska, co mnie bardzo zdziwiło, ale też dzięki temu miałem pełne zaufanie 😁Negatywy właśnie wypełniam i będę wysyłał używając kodu zniżkowego na wywołanie 😁Ciężko aktualnie znaleźć miejsce gdzie zarówno się kupi negatywy jak i wywoła, a wywolajfilm.pl jest właśnie takim miejscem i będę tu wracał 🙂
Mateusz ZychMateusz Zych
15:31 26 Aug 22
Z ręką na sercu mogę polecić usługi tej firmy! Negatywy dobrze wywołane, czyste i bez żadnych rys. Wszystko starannie i estetycznie zapakowane. W końcu znalazłem kogoś kto robi to jak trzeba 🙂 Polecam!
Justyna PetrykaJustyna Petryka
22:48 18 Aug 22
Duży wybór i dostępność kliszy, świetne ceny, bardzo sprawna wysyłka. Polecam gorąco!
Michał GuzikMichał Guzik
11:53 18 Aug 22
Świetnej jakości skany, bardzo dobry czas oczekiwania na realizację i doskonały wybór oraz bardzo konkurencyjne ceny filmów!
Magda GałkiewiczMagda Gałkiewicz
08:26 08 Aug 22
Szybka wysyłka, fajne w porównaniu z konkurencją ceny, nic tylko kupić
Marlena BrzozowiczMarlena Brzozowicz
09:38 29 Jul 22
Dobra komunikacja ze strony sklepu, szybkie wywołanie filmów i świetna jakość skanów za nieduże pieniądze. Polecam.
vveltszmercvveltszmerc
12:36 26 Jul 22
Zachęciły mnie konkurencyjne ceny, zaryzykowałam i się nie zawiodłam. Wszystko w jak najlepszym porządku a wysyłka ekspresowa na czym bardzo mi zależało. Polecam i na pewno będę wracać do tego sklepu nie raz
Roksana GórnickaRoksana Górnicka
11:51 19 Jul 22
Początkowo wahałam się cokolwiek zamówić z tego sklepu, gdyż nie posiadał on wielu opinii. Jednak zaryzykowałam i jestem w stanie stwierdzić, że jest on godny zaufania.Bardzo atrakcyjne ceny filmów. Z usługą ich wywoływania również nie miałam żadnych problemów. Pracownicy szybko odpowiadają na pytania zadane poprzez e-mail.
DariaDaria
13:57 08 May 22
Wszystko super! Miałam problem z odbiorem wysyłki i firma zareagowała ekspresowo. Świetna komunikacja i szybkie załatwienie sprawy. Jestem bardzo zadowolona! 🙂 polecam
ORWO FOTOORWO FOTO
15:17 07 Apr 22
Trochę się bałem zamówić, bo nie mogłem znaleźć więcej opinii o tym sklepie. Zamówienie zrealizowane szybko, ceny filmów w porównaniu z konkurencją bardzo atrakcyjne. Polecam
Wika BdbcWika Bdbc
14:42 25 Jan 22
super, bardzo polecam. przemiła obsługa i bardzo szybka wysyłka.
js_loader